Do 21. po spotkaniu ćwierćfinałowym wzrosła seria wygranych meczów z rzędu w wykonaniu najlepszego tenisisty świata – Novaka Djokovića. Przed Serbem wielka szansa na odniesienie kolejnego zwycięstwa. Czy urodzony w Belgradzie 33-latek zdoła pewnie pokonać Roberto Bautistę?

Hiszpan, który jest obecnie dwunastą rakietą światowego rankingu, stawał na drodze Djokovića już kilkunastokrotnie. Mierzyli się oni ze sobą dokładnie jedenaście razy. Bilans to 8 do 3 na korzyść Novaka.

Co ciekawe wspomniane wyżej wygrane Bautisty miały miejsce na nawierzchni twardej. Czy zwiastuje to zatem ciekawy i pełny emocji pojedynek na kortach w Nowym Jorku?

Jak mówi pewne staropolskie przysłowie „na dwoje babka wróżyła”. Hiszpański tenisista ma co prawda atut po swojej stronie w postaci delikatnej dominacji na kortach twardych, jednak czy ma to jakiekolwiek znaczenie, gdy po przeciwnej stronie boiska staje tak utytułowana postać, jaką jest bez wątpienia Djoković?

Wydaje się, że zwycięzca siedemnastu turniejów wielkoszlemowych także w tej rywalizacji powinien lekką ręką pokonać swojego rywala z Półwyspu Iberyjskiego. Po kontuzji szyi nie ma już praktycznie śladu, a jego forma z meczu na mecz stale rośnie.

Mając na uwadze wszystkie powyższe informacje, przedstawiamy Wam nasze typy tenisowe na to spotkanie:

powyżej 19,5 gemów

Novak Djoković powyżej 12,5 gemów