Halowe Mistrzostwa Polski atp 9-13.03.2013

Lut 13, 2013

SPRAWOZDANIE

Z HALOWYCH NARODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI „atp” 2013

W CHORZOWIE

         Po raz 12-sty z rzędu, trudu organizacji HNMP „atp” podjęło się Chorzowskie Towarzystwo Tenisowe wspólnie ze Starochorzowskim Centrum Sportu „Sokół”.  W Mistrzostwach, które rozegrane zostały w Chorzowie w dniach 9-13 marca br., wystartowało 237 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Pierwotnie zgłoszonych było 260 tenisistów, jednak ostatecznie na turniej nie dojechało 22 zawodników, natomiast 1 gracz został zdyskwalifikowany za niespełnienie warunku regulaminowej karencji. Nie zmienia to faktu, że tegoroczna frekwencja była rekordowa i wymagała większego, niż dotychczas, nakładu pracy organizacyjnej dla płynnego oraz prawidłowego przebiegu zawodów.

Sędzią Naczelnym Mistrzostw był ponownie Wiesław Sobczak, którego doświadczenie w prowadzeniu dużych i prestiżowych imprez, okazało się bezcenne. Tradycyjnie, Sędzia Naczelny współpracował z trzema sędziami sektorowymi – co dodatkowo usprawniało przebieg turnieju. Świetną robotę wykonała również niestrudzona Ania Marzec z Biura Turnieju. Sporym komfortem dla graczy był szybki i płynny przekaz informacji – za sprawą każdorazowej publikacji harmonogramu gier online, bieżącej aktualizacji wyników na stronie „atp”, WiFi na obiekcie oraz kilku kontaktów telefonicznych do Biura Turnieju.

Podczas trwania zawodów rozegrano aż 25 kategorii gier pojedynczych i podwójnych, rozdano łącznie 134 medale i dyplomy. Najlepsi otrzymali dodatkowo oryginalne trofea, a także wartościowe nagrody finansowe, jak i rzeczowe. W trakcie HNMP rozegrano razem 249 pojedynków, do czego wykorzystano aż 513 piłek.

Mogliśmy obserwować wiele ciekawych meczów, okupionych morderczym wysiłkiem i litrami potu, nie obyło się niestety bez kontuzji. Świadomość wysokiej rangi turnieju, atrakcyjnych nagród oraz przede wszystkim walka o medale MP – powodowały, że zaangażowanie tenisistów stało na najwyższym poziomie. Sporo spotkań, nawet we wczesnej fazie danej drabinki, miało bardzo wyrównany przebieg. Przykładem niech będzie pierwszy gem ćwierćfinałowej rywalizacji w kat. OPEN pomiędzy Arturem Otrembą a Mariuszem Gosikiem, który trwał aż… 27 minut! Co ciekawe, ci sami zawodnicy spotkali się jeszcze  w finale drabinki w kat. +35, a jeden z rozgrywanych przez nich gemów pochłonął „tylko”      16 minut.

 Halowi Mistrzowie Polski „atp” 2013:

 Kat. OPEN PRO M               – Michał Sekuła

Kat. OPEN M                          – Hubert Paszkowski

Kat. +35 M                            – Artur Otremba

Kat. +40 M                            – Adam Bączkowski

Kat. +45 M                            – Artur Liepelt

Kat. +50 M                            – Adam Sakwerda

Kat. +55 M                            – Jan Papierz

Kat. +60 M                            – Zdzisław Macias

Kat. +65 M                            – Roman Mrozek

Kat. +70 M                            – Zygmunt Ćwiąkała

Kat. +75 M                            – Jędrzej Nowak

Kat. +80 M                            – Józef Bogdanowicz

 Kat. OPEN K                        – Barbara Maciocha

Kat. +45 K                             – Iwona Kowalska-Arteniuk

Kat. +55 K                             – Małgorzata Poloczek

Kat. +60 K                             – Jadwiga Gołda

 Debel OPEN PRO M            – R. Wyprzał / J. Torzewski

Debel OPEN M                     – M. Walasek / P. Stopa

Debel +45 M                          – R. Wędrocha / R. Szot

Debel +55 M                          – J. Merwart / B. Rogowski

Debel +65 M                          – R. Mrozek / K. Zarzecki

 Mikst OPEN PRO                 – I. Kożuchowska / P. Dzikiewicz

Mikst OPEN                           – K. Bieniec / D. Nowak

Mikst +45                               – B. Borowy / L. Naskręcki

 Kompletne wyniki wszystkich kategorii HNMP 2013 – można znaleźć na stronie www.atp.org.pl

 Miłym przerywnikiem Mistrzostw był tradycyjnie niedzielny integracyjny wieczorek towarzyski, który zorganizowany został w pobliskiej szkole. Część oficjalną rozpoczął Dyrektor Turnieju – Paweł Łukasik, który przywitał licznie zgromadzonych uczestników, podziękował za wspaniałą frekwencję oraz zapewnił o dużym zaangażowaniu organizatorów – aby serdeczna atmosfera tych kilku turniejowych dni długo mogła być przez wszystkich wspominana.

Mamy świadomość, że ani nie jesteśmy najpiękniejsi, ani najmożniejsi, ale mam pewność, że dokładamy wielu starań i pracy w to, żebyście się dobrze u nas czuli, żebyście dobrze wspominali naszą śląską gościnność – powiedział Łukasik.

Dyrektor Turnieju poinformował także o obiektywnych powodach nieobecności reprezentanta „atp” – Michała Podleśnego, którego, mimo szczerych chęci dotarcia do Chorzowa – zatrzymała „przyziemna” sprawa – dziura w drodze. Po konfrontacji z nią, awaria samochodu okazała się na tyle poważna, że uniemożliwiła Michałowi dalszą podróż. Znalazł on jednak czas by przesłać mailem kilka ciepłych słów do całego amatorskiego środowiska tenisistów oraz organizatorów, które w jego imieniu odczytał Dyrektor Turnieju.

Podziękowano również sponsorom – Urzędowi Miasta Chorzów, Elektrowni Chorzów,  a także firmom Tryumf, Pepsi i Tennis Shop R. Wędrochy, bez których ciężko byłoby godnie wywiązać się ChTT i SCS „Sokół” z roli gospodarzy tej ważnej w tenisowym kalendarzu imprezy.

Na prośbę P. Łukasika zgotowano prawdziwą owację dla największego bohatera tegorocznych Mistrzostw Polski – Pana Eugeniusza Czerepaniaka z Sanoka, który w tym roku skończy 92 lata! Później weteran opowiedział zebranym o początkach swej przygody z tenisem. Dyrektor Turnieju wspomniał, że Pan Eugeniusz jest dla wszystkich niedoścignionym wzorem i prawdziwym tenisowym drogowskazem dla amatorów, po czym uczestnicy wieczorka ponownie nagrodzili zasłużonego i lekko zawstydzonego seniora gromkimi brawami.

Głos zabrał również Sędzia Naczelny – Wiesiu Sobczak, po którym P. Łukasik przedstawił gościa w osobie Pani Eweliny Kajzerek – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Katowice – fundatora dwóch podwójnych zaproszeń na kwietniowy turniej WTA, jaki zorganizowany zostanie w katowickim Spodku.

Później z udziałem niezastąpionego „mistrza ceremonii” – Romka Wędrochy, rozpoczęto rozlosowywanie wśród uczestników i członków „atp” ponad 200 różnych nagród – oprócz wspomnianych zaproszeń, również sprzęt tenisowy, AGD i mnóstow drobnych gadżetów. Standardowo już, bardzo mocnym pozytywnym akcentem był suto i różnorodnie  zastawiony szwedzki stół, który przygotowała klubowa restauracja „Astra”.

– Dziękujemy „atp”, za to, że po raz kolejny obdarzyło nas zaufaniem i powierzyło organizację jednej z dwóch największych i najważniejszych imprez sezonu. Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy, a pozytywne opinie pośród uczestników będą zdecydowanie przeważać nad nielicznymi głosami osób niezadowolonych, których oczekiwaniom postaramy się sprostać już za rok – zadeklarował Paweł Łukasik.

Halowe Mistrzostwa Polski atp 9-13.03.2013

Zapraszamy!

Aktualności, Amatorzy

Informacje o autorze

Chorzowskie Towarzystwo Tenisowe
  • Facebook
  • Podziel się tą informacją ze swoimi znajomymi na Twitterze lub Facebooku!