Roman Wędrocha

W tenisa gra od  11-go roku życia. Przeszedł wszystkie szczeble kariery jako zawodnik. Jako junior był zawodnikiem pierwszej czwórki w kraju, następnie grał kilkanaście lat w klubach I i II ligi (Baildon K-ce, Górnik Wesoła, GKS Katowice). Z tym ostatnim klubem wygrał mistrzostwo Polski w 1983 roku.

W 1988 roku wyjechał do Austrii, gdzie przez 10 lat pracował jako trener. Pracę w CHTT rozpoczął w 1998 roku. Rok 2000 to początek budowania sekcji wyczynowej CHTT. Pojawili się wtedy w Chorzowskim Towarzystwie Tenisowym tacy zawodnicy jak Błażej Koniusz, Tomasz Cichy, bracia Filip, Kacper i Mateusz Rams.

Zawodnicy Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego przez kilka lat grając w drużynach młodzieżowych pod opieką Romana zdobywali medale Mistrzosw Polski i należeli do czołówki krajowej. Największe sukcesy osiągnął Błażej Koniusz, który w 2006 roku wygrał juniorski turniej deblowy w Wielkim Szlemie w Melbourne, zdobył również wiele złotych medali Mistrzostw Polski.

Pod jego okiem rozpoczęli treningi również inni zawodnicy tacy jak Mateusz Moj, Przemek Filipek, Kajetan Kaczmarczyk. Wszyscy należą do czołówki krajowej.

Obecnie w szkółkach tenisowych pod jego opieką ćwiczy ok. 70 dzieci w różnym wieku (4-16 lat).

Od 4 lat rozwijam szczególnie szkolenie dzieci najmłodszych (4-8 lat), stosuję nowe metody i używam specjalnego sprzętu do szkolenia najmłodszych (system Play and Stay). W mojej metodzie kładę szczególny nacisk na nauczenie poprawnej techniki oraz rozwijanie umiejętności gry „ze sobą” uczących się, dlatego preferuję treningi w grupach.

Zajmuję się rówmież organizacją wszelkiego rodzaju turniejów tenisowych na obiekcie CHTT. Posiadam licencję dyrektora turniejów i sędziego Polskiego Związku Tenisowego.

W czasie wolnym również zajmuję się tenisem. Aktywnie uczestniczę w turniejach tenisowych w kategoriach seniorów-weteranów. Należę do ścisłej czołówki w Polsce, zdobyłem ponad 30 tytułów Mistrza Polski w singlu, deblu i mikście. Gram również w turniejach międzynarodowych oraz ligach w Austrii i Niemczech.

W roku 2008 Roman Wędrocha zajmował 24 miejsce w rankingu światowym w kategorii +50 oraz grał w najwyższej lidze w tej kategorii w Niemczech.